DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

+2
Nedo
nebeski
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 1/2/2012, 00:10

Evo jednog zanimljivog modela, koji iako nije u ovom mjerilu (scala je 1:10) i nije die-cast, nego je plastičan. Kao što i naslov kaže, riječ je o Ferrariju P5 talijanskog proizvođaća RE-EL (Regianna Elletronica). Firma RE-EL je poznati talijanski proizvođać igračaka, najpoznatiji su po svojim R/C autima i autima "na žicu", iako danas rade i razne druge elektroničke igračke. Ovaj Ferrari je bio njihov prvi proizvod, predstavljen na tržištu nekoliko mjeseci nakon osnivanja tvrtke 1968-e godine. Specifičnost RE-EL-ovih autića na daljinsko bila je ta što su bili cjenovno prihvatljivi.
Model koji ovdje predstavljam nije bio niti na daljinsko upravljanje, niti na "žicu", nego zapravo ima funkciju radio aparata. Pretpostavljao sam da je moguće radio prijamnik naknadno ugrađen (auto je pripadao pokojnom ocu moje cure, a traženja takvog Ferrarija koji je radio aparat po internetu nije urodilo plodom), međutim, prijamnik je tvornički bio ugrađen, što sam ustanovio nakon rastavljanja modela. Ovakvi R/C i "žičani" modeli ovog proizvođaća danas postižu cijene između 150 i 250€, i iako je ovaj model "samo" radio aparat, ima veliku sentimentalnu vrijednost za vlasnicu.
S obzirom na starost i neadekvatno skladištenje, te činjenicu da je jedan dio svog života služio i kao igračka, P5 je u dosta lošem stanju, kao što je i vidljivo na slikama... Kada se uzme u obzir kada je nastao, te jednostavnu izradu, model je jako dobro "skinut".

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Kotači" za glasnoću i mijenjanje stanica smješteni su između ispušnih cijevi, sam prijamnik je ispod "motora", dok je zvučnik ispred sjedala.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 1/2/2012, 00:16

Model se radio u bijeloj i crvenoj varijanti.
Bijeli i crveni "na žicu"
[You must be registered and logged in to see this image.]

Bijeli i crveni R/C
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by nebeski 1/2/2012, 00:33

Ludnica!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 1/2/2012, 00:45

Naravno, ja sam model rastavio, te oprao plastične dijelove sa detergentom za suđe, prljavština i masnoća sa ruku su učinile svoje, zaštitile su model...

Evo dijelova na okupu (osim elektronike)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 1/2/2012, 00:47

Prvo što sam se odlučio urediti, bile su felge koje sam prelakirao u srebrno...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 1/2/2012, 00:55

Prozirna plava plastika šajbi je bila u najgorjem stanju (kao što to uvijek biva sa tim plastičnim "staklima"), netko je stakla "oprao" sa acetonom (na sreću nekim lošim, blagim, pa nije totalno uništio stakla), ali nakon dvije večeri "oldschool" poliranja abrazivnom polirkom, staklo je kao novo...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Nedo 1/2/2012, 07:41

Imaš ti talenta za mehaničarske poduhvate. Čestitam.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Učitelj 1/2/2012, 07:56

Kada prođe kroz tvoje ruke i tvoj "salon lepote" biće u vitrini pravi predstavnik exluzivne igračke 70-ti -tih godina. thumb
Nažalost nisam uspeo ništa sačuvati iz tih perioda ranog detinjstva.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 1/2/2012, 10:15

Nedo je napisao/la:Imaš ti talenta za mehaničarske poduhvate. Čestitam.

Imam, ali takve stvari radim isključivo iz vlastitog gušta.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 6/2/2012, 21:56

Provizorno sam sastavio Ferrari, osvježio sam detalje "motora" i u interijeru, moram još osmisliti što da napravim sa prednjim farom.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Nedo 6/2/2012, 22:07

Izgleda kao nov. thumb
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by b12cky 6/2/2012, 22:08

[You must be registered and logged in to see this image.]
b12cky
b12cky
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.01.2010
Dob : 43
Grad Backa Palanka

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 6/2/2012, 23:48

A jesi ga opravio svaka ti cast

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Učitelj 7/2/2012, 08:33

mali plavi je napisao/la:Provizorno sam sastavio Ferrari, osvježio sam detalje "motora" i u interijeru, moram još osmisliti što da napravim sa prednjim farom.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako, šta da radiš sa farovima, idelna stvar, unutra oblepiš reflektujuću foliju i ugradiš led osvetljenje.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 7/2/2012, 10:58

Učitelj je napisao/la:
Kako, šta da radiš sa farovima, idelna stvar, unutra oblepiš reflektujuću foliju i ugradiš led osvetljenje.

Ta opcija se ozbiljno razmatra...
Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Učitelj 7/2/2012, 11:24

mali plavi je napisao/la:

Ta opcija se ozbiljno razmatra...
Very Happy

Znam, normalno. kava
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Gost 12/3/2012, 00:24

Ferrari je u međuvremenu dovršen, evo jedne u "elementu"
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Nedo 12/3/2012, 08:12

thumb
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Učitelj 12/3/2012, 08:39

E, jesi je opravio, svaka čast!!! kapa Efektno!
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by nebeski 12/3/2012, 08:55

K'o pravi!

Gdje su sad svi oni "šarmeri" što u svakoj nakupini metala i plastike iz minulih vremena vide remek-djelo?

Nećemo se, valjda, samo mi kužni diviti ovoj ljepoti?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by dmj 12/3/2012, 14:08

Vrlo lijepo obnovljen prekrasan model, svaka čast.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by nebeski 12/3/2012, 14:11

dmj je napisao/la:Vrlo lijepo obnovljen prekrasan model, svaka čast.

E, njega sam prizivao! Laughing Laughing Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by dmj 12/3/2012, 14:15

Ne otvaram više ove 1/18 i 1/12 sekcije zbog nedostatka vremena, ali kad se ovako nešto pojavi kao top tema ne mogu ne otvoriti...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by nebeski 12/3/2012, 17:28

dmj je napisao/la:Ne otvaram više ove 1/18 i 1/12 sekcije zbog nedostatka vremena, ali kad se ovako nešto pojavi kao top tema ne mogu ne otvoriti...

Dabogda ti ne imao vremena otvoriti i sekcije s manjim mjerilima zbog navale posla (i analogno tome i para!) Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by dmj 12/3/2012, 17:32

nebeski je napisao/la:

Dabogda ti ne imao vremena otvoriti i sekcije s manjim mjerilima zbog navale posla (i analogno tome i para!) Very Happy

Navijam za poslove poput ovog u subotu, pa makar i ne bili preobilno plaćeni... Very Happy
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast Empty Re: Ferrari P5 Berlinetta Pininfarina by RE-EL Plast

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.